18 sierpnia 2008
Zegrze – Dębe. I etap odebrany.
W czwartek 14 sierpnia odbył się komisyjny odbiór I etapu największej w historii Powiatu Legionowskiego inwestycji drogowej.

Przebudowa drogi powiatowej Zegrze - Jachranka - Dębe (1802W) na długości blisko 10 kilometrów to największa inwestycja drogowa przeprowadzana kiedykolwiek przez samorząd powiatowy na naszym terenie. Koszt inwestycji wyniesie około 18 mln złotych, a prace zostały podzielone na dwa etapy.

Foto

Pierwszy z nich właśnie został odebrany komisyjnie. Ponad 4 kilometry drogi na odcinku od drogi krajowej nr 62 w Zegrzu do Jachranki. W tym etapie wykonana została nowa nawierzchnia drogi i wzmocnienie nośności dotychczasowej, budowa ciągów pieszo-rowerowych we wsi Skubianka i Jachranka, budowa odwodnienia drogi, przebudowa przepustów w miejscowości Jachranka.

Foto

II etap inwestycji (odcinek: Jachranka - Dębe) zostanie zrealizowany w przyszłym roku.