24 lipca 2008
Wielki Brat - na przestępców bat
Serocki magistrat rozpoczął przygotowania do zainstalowania na terenie miasta, a następnie całej gminy, sieci kamer. To coraz bardziej popularna metoda poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Monitoring wizyjny - tak brzmi fachowa nazwa tego rodzaju zabezpieczenia. Coraz częściej samorządy sięgają po techniczne wspomaganie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i coraz więcej przykładów miejscowości, które wprowadziły to rozwiązanie potwierdza, że pomysł był trafiony.

W mieście i gminie Serock właściwe zaprojektowanie miejsc usytuowania kamer poprzedzone będzie analizą stanu bezpieczeństwa miejsc publicznych, poszerzoną o analizę bezpieczeństwa w miejscach wypoczynku, rekreacji oraz organizacji imprez masowych.

Projekt monitoringu przygotowywany jest w ramach uczestnictwa w rządowym programie ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”, którego głównym koordynatorem jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Urząd Miasta i Gminy w Serocku przygotowuje propozycje punktów umieszczenia kamer monitorujących miejsca publiczne w mieście. Seroccy urzędnicy czekają na sugestie dotyczące miejsc, które w szczególności powinny być objęte monitoringiem.
Propozycje można zgłaszać:
- na adres poczty elektronicznej: marketing@serock.pl
- na adres urzędu: 05-140 Serock.ul. Rynek 21
- w Urzędzie Miasta i Gminy Serock, pok. nr. 2 na parterze.

opracowano na podst. www.serock.pl