17 lipca 2008
Młodzież z Browarów w Powiecie
Legionowo gości grupę ukraińskiej młodzieży z zaprzyjaźnionego miasta o wdzięcznej nazwie Browary, w którym w ubiegłym roku wakacje spędziła grupa gimnazjalistów z Legionowa.

Młodzież przybyła do Urzędu Miasta Legionowo gdzie przywitał ich Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski oraz Wicestarosta Janusz Kubicki. Gościom przedstawiona została sylwetka miasta, mieli również okazję zwiedzić nowy Ratusz, który zrobił na nich duże wrażenie. Po wizycie w Nowym Ratuszu Ukraińcy udali się do Wojskowego Domu Wypoczynkowego w Ryni gdzie są zakwaterowani. Młodzież spędzi w Polsce dwa tygodnie. Podczas swojego pobytu dla gości zostało przygotowanych wiele atrakcji. W harmonogramie wizyty przewidziana jest wycieczka do Warszawy, Pułtuska, wizyta w Centrum Szkolenia Policji oraz Zakładzie Szkolenia Psów w Sułkowicach czy Ośrodku Aerologii Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Legionowie . Ponadto całodniowe bloki zapewnią również Miejskie Muzeum w Legionowie, Biblioteka Miejska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Ośrodek Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Młodzież zwiedza Legionowo

opracowano na podstawie informacji UM Legionowo.