16 lipca 2008
Nowy komisariat w Jabłonnie
W ubiegłym tygodniu został podpisany akt notarialny w sprawie przekazania działki gminnej pod budowę nowego komisariatu.

W podpisaniu aktu wziął udział Zastępca Komendanta Stołecznego Policji Pan Marek Chwiłoc – Fiłoc. Przekazana przez władze gminy działka ma blisko 3000 m² i znajduje się w Jabłonnie, za Skwerem Alfy i Skiby.

W tym tygodniu planowane jest również podpisanie umowy w sprawie wykonania dokumentacji związanej z przygotowaniem koncepcji zamontowania kilkunastu kamer na terenie Gminy. Na początek, zgodnie z umową, trzy punkty w gminie Jabłonna zostaną objęte systemem monitoringu.

Ze statystyk policyjnych wynika, że spadek przestępczości w monitorowanych obszarach sięga od 25% do 60%. Z ulic szybko znikają takie zdarzenia, jak kradzieże czy akty wandalizmu. System monitoringu znakomicie działa prewencyjnie. Najbardziej jest to widoczne w małych miejscowościach, gdzie jak oceniają policjanci, oddziaływanie prewencyjne to 80% korzyści z instalacji takiego systemu.

Uruchomienie monitoringu i montaż kamer planowane jest jeszcze w tym roku.

Opracowano na podstawie informacji zawartych na stronie www.jablonna.pl