15 lipca 2008
Zespół Spinakery w Wieliszewie
Zespół SPINAKERY – legenda sceny szantowej – zagrał na wieliszewskiej plaży

W sobotę, 12 lipca, od godz. 20.00, na wieliszewskiej plaży, przy ul. 600-lecia, ponad 200 osób bawiło się na koncercie legendy sceny szantowej - Lucjusza Kowalczyka z zespołem SPINAKERY. Była to kolejna z imprez organizowanych przez Urząd Gminy Wieliszew oraz plażę „Cuba Libre” w Wieliszewie.

SPINAKERY zagrały największe przeboje ze swojego repertuaru - wesołe, łatwo wpadające w ucho, skoczne melodie. Porwały do zabawy nie tylko miłośników żeglowania. Publiczność śpiewała z zespołem zabawne teksty, często rubaszne, opisujące typowe wakacyjne przygody ludzi pływających po mazurskich jeziorach. Na wieliszewskiej plaży zabrzmiały melodie największych przebojów grupy: „Gruby”, „Biała sukienka”, „Balanga”, „Zocha”. Wspaniała atmosfera zachęciła do tańca – na parkiecie pojawiło się kilka pląsających par.
Po występie SPINAKERÓW impreza była spontanicznie kontynuowana. Na scenie pojawił się legionowski muzyk – Artur Zdanowicz, który po szybkim skompletowaniu składu zespołu, dał koncert trwający aż do północy.

Urząd Gminy Wieliszew i plaża „Cuba Libre”, uwzględniając sukces sobotniej imprezy, planują dalsze koncerty z muzyką szantową.

Zespół Spinakery w Wieliszewie