2 kwietnia 2008
Zdobyliśmy milion!

Oczywiście nie chodzi o wygraną w Lotto, choć zmagania związane z funduszami zewnętrznymi przypominają czasem loterię. Szczęściu trzeba jednak pomagać, więc po raz kolejny padło na nas.

Wspomniany milion złotych to kwota, jaką Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznaczył na dofinansowanie naszej inwestycji - przebudowy drogi powiatowej biegnącej z Szadek (obok Woli Kiełpińskiej) do Borowej Góry, łączącej nasze główne drogi krajowe 61 i 62.
Oficjalna nazwa zadania to: "Przebudowa drogi powiatowej nr 1804 W w Gminie Serock”.

Referat Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa złożył wniosek o pieniądze w styczniu tego roku. Dofinansowanie przyznane zostało w ramach komponentu A Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza.

Całość przebudowy drogi 1804 W ma kosztować 3.850.000 zł.

Warto dodać, że milion na 1804 W to tylko finansowy fragment z pieniędzy na inwestycje, które zdobył powiat w ciągu ostatnich dwóch lat.

Otrzymaliśmy m.in:

1.500.000 z Komponentu A Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza na przebudowę i modernizację drogi powiatowej nr 1820 W Chotomów-Jabłonna;
2.700.000 z rezerwy celowej subwencji ogólnej budżetu państwa na tę sama drogę.
1.000.000 zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej w Serocku,
a także 41.200 zł z komponentu B SIWRM na wyposażenie i 30.000 zł z komponentu D na budowę Hali Widowiskowo-Sportowej w Serocku.