28 maja 2007
Śpiewając Panu

Piąty Międzynarodowy Festiwal Piosenki Religijnej odbędzie się w dniach 8-9 czerwca, w kościele Świętego Ducha, przy ul. ks. J. Schabowskiego 2, w Legionowie.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na V edycję Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Religijnej, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca br., w kościele Świętego Ducha, przy ul. ks. J. Schabowskiego 2, w Legionowie. Przesłuchania konkursowe zaczną się w piątek, 8 czerwca, o godz. 10.00 i potrwają do godz. 16.30. Wykonawcy wystąpią podzieleni na kategorie: chóry, schole, zespoły muzyczne, soliści dziecięcy (przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja) oraz soliści młodzieżowi i dorośli. Ich występy oceni jury w składzie: Anna Durka-Kupisiak, Waldemar Lewandowski oraz ks. Piotr Główka, przyznając nagrodę Grand Prix Festiwalu oraz nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach. Część konkursową zakończy występ laureatów Festiwalu.
Miejski Ośrodek Kultury, jako organizator imprezy, przyjmuje zgłoszenia do udziału w Festiwalu do piątku, 1 czerwca br.

Piąty Międzynarodowy Festiwal Piosenki Religijnej objęli honorowym patronatem: ks. arcybiskup generał Sławoj Leszek Głódź – ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, Roman Smogorzewski – Prezydent Miasta Legionowo, Jan Grabiec – Starosta Powiatu Legionowskiego, ks. Lucjan Szcześniak – dziekan dekanatu legionowskiego.

Więcej informacji (m. in. Regulamin Konkursu i karta zgłoszenia) – na stronie internetowej: http://www.moklegionowo.pl