10 maja 2007
Spotkanie autorskie z Anną Kacą

8 maja 2007 r, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie odbyło się spotkanie autorskie z legionowską poetką Anną Kacą połączone z promocją jej trzech książek.

Spotkanie organizowane było pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego, który przeczytał dzieciom kilka wierszy Anny Kacy. Talent lektorski Prezydenta nagrodzony został przez małych słuchaczy z przedszkoli nr 2 i nr 6 oraz klasy Ib SP nr 1 radosnymi buziami i gromkimi brawami.

Podczas spotkania obecna była również Magdalena Gabrysiak-Kędzierska, redaktor naczelna Gazety Powiatowej, dzięki której książki zostały wydane i wkrótce trafią do legionowskich księgarń i bibliotek. Starostwo Powiatowe w Legionowo również zakupiło kilkanaście książek, które będą wręczane podczas różnorakich konkursów organizowanych przez samorząd dla najmłodszych pociech.

Trzy książki wydane w serii Wiersze bez przemocy to:
- „Skarby” (adresowana do dzieci do lat 5)
- „Przebieranki” (dla czytelników w wieku 4 – 9 lat)
- „Żabie kaprysy” (od 8 do 100 lat)

Wszystkie ilustrowane są przez młodą legionowską artystkę, Monikę Klatkę.