26 sierpnia 2004
" Razem dla Rozwoju "

Razem dla Rozwoju to program zainicjowany przy wsparciu Unii Europejskiej przez następujące instytucje: Środowiskowe Ognisko Wychowawcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legionowie, Powiatową Izbę Gospodarczą oraz Urząd Miasta w Legionowie. Jego głównym celem jest rozwijanie współpracy i partnerstwa pomiędzy sektorem pozarządowym i publicznym w Powiecie Legionowskim.

W ramach realizacji programu powołano dwa zespoły robocze: Zespół ds. Rozwoju Społecznego oraz Zespół ds. Rozwoju Gospodarczego. Pierwszy z Zespołów będzie odpowiedzialny za całość merytorycznych i organizacyjnych prac związanych z realizacją projektu w obszarze społecznym. Drugi z zespołów swoją uwagę skoncentruje głównie na pracach i zamierzeniach w dziedzinie polityki gospodarczej.
Z informacji uzyskanych od kierownika Powiatowej Izby Gospodarczej w Legionowie - Pani Doroty Wróbel odpowiedzialnej za realizację zadań Zespołu ds. Rozwoju Gospodarczego wynika, że do tej pory w ramach prac Zespołu opracowano trzy dokumenty robocze o następującej tematyce:
- rozwój przedsiębiorczości
- gospodarcza promocja powiatu
- konkurencyjność legionowskich przedsiębiorców na rynku UE
Kolejnym krokiem jest opracowanie programu operacyjnego, który ma być zbieżny z wyżej wymienionymi dokumentami. Będziemy bacznie przyglądać się pracom obu Zespołów i na bieżąco informować Państwa o wszelkich podjętych przez Zespół zamierzeniach.