26 sierpnia 2004
Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego zainagurował swoją działalność

Po żmudnym procesie rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym Związek Zalewu Zegrzyńskiego wreszcie zainagurował swoją działalność. Wszystkie Gminy zrzeszone w Związku wybrały swoich przedstawicieli, reprezentujących ich interesy w Zgromadzeniu ZGZZ. Pierwsze posiedzenie upłynęło pod znakiem wyboru władz Związku.

Już wiadomo pracami Związku będzie kierował Pan Andrzej Kula z Gminy Nieporęt. Wiceprzewodniczącymi zostali: Józef Borzewski ( Wieliszew ) oraz Sławomir Osiwała ( Serock ). W skład Związku wchodzą wszystkie Gminy Powiatu Legionowskiego oraz Radzymin. Kwestią, która nie została rozstrzygnięta na ostatnim posiedzeniu Związku jest wysokość składek członkowskich. Mniejsze samorządy zaproponowały, aby wysokość składek zależała od liczby mieszkańców, zaś opowiadają się za jednakowym wkładem finansowym dla każdego samorządu. Siedzibą Związku zostało Starostwo Powiatowe w Legionowie skąd wyszła inicjatywa utworzenia przedmiotowego podmiotu.