18 sierpnia 2004
Nowa hala targowa na terenie miasta Legionowo.

W miejscu starego targowiska mięsnego przy ul. Siwińskiego niebawem powstanie nowoczesna hala targowa. Przedstawiciele spółki P. i R. wręczyli właścicielom pawilonów wypowiedzenia umów. Dla wielu z nich to jedyna forma utrzymania. Zapowiadają więc protesty w obronie swych miejsc pracy.

Cztery lata upłynęły od pierwszych zapewnień przekształcenia targowiska mięsnego przy ul. Siwińskiego w nowoczesną i odpowiadającą normom sanitarnym halę targową. Rozpoczęto już wylewanie pierwszych fundamentów, a do końca jesieni planowane jest wykonanie prac podziemnych. Przy dotychczasowej dynamice prac gotowa hala będzie oddana do użytkowania wiosną przyszłego roku. Na budowę hali nie zgadzają się kuocy, którzy list protestacyjny wysłali już do Prezydenta Miasta Legionowo oraz Przewodniczącego Rady Miasta. Przedstawiciele spółki zaproponowali kupcom wydzierżawienia stoisk w nowej hali. Odstrasza ich jednak cena, która dla większości stanowi barierę nie do pokonania. Miejmy nadzieję, że konflikt między kupcami a przedstawicielami spółki doprowadzi do wypracowania rozwiązania satysfakcjonującego obie zwaśnione strony.