30 sierpnia 2007
Zmiany w kursowaniu autobusów

Od 1 września ulegną zmianie trasy autobusów podmiejskich ZTM. Mieszkańcy zyskają też nową linię, którą dojadą do starostwa.

W związku ze zbliżającym się końcem wakacji ZTM przywraca kursowanie części zawieszonych linii autobusowych, wprowadza nowe rozkłady jazdy i wprowadza korekty tras niektórych linii.

Od dnia 1 września 2007 (sobota):

W porozumieniu z władzami Legionowa wprowadzone zostają zmiany w układzie komunikacyjnym na terenie tego miasta:

linia 723 - zmiana trasy:
ŻERAŃ FSO - ... - Legionowo: Warszawska - Sobieskiego - Piłsudskiego - Sowińskiego - Krasińskiego - Sobieskiego - Krakowska - rondo Piłsudskiego - PKP LEGIONOWO PRZYSTANEK

linia 801 - zmiana trasy:
ŻERAŃ FSO - ... - Legionowo: Warszawska - Sobieskiego - Piłsudskiego - Sowińskiego - Mickiewicza - Jagiellońska - Słowackiego* - Kościuszki - Handlowa - PL. KOŚCIUSZKI (powrót: Handlowa - Kwiatowa - Przemysłowa - Daliowa)
*) do czasu otwarcia ul. Słowackiego obowiązuje trasa: Jagiellońska - Piłsudskiego - Kościuszki

uruchomienie nowej linii 731:
ŻERAŃ FSO - Modlińska - Jabłonna: Modlińska - Zegrzyńska - Legionowo: Warszawska - Sobieskiego - Piłsudskiego - Sowińskiego - Warszawska - Zegrzyńska - Piaskowa - al. Legionów - Cynkowa - Suwalna - OS. MŁODYCH wybrane kursy (ramowo w godz. 7-18): Suwalna - Szarych Szeregów - STAROSTWO POWIATOWE

linia nocna N63 - zmiana trasy:
DW. CENTRALNY - ... - Legionowo: Warszawska - Sobieskiego - Piłsudskiego - Sowińskiego - Mickiewicza (powrót: Jagiellońska - Piłsudskiego) - OS. JAGIELLOŃSKA (wybrane kursy do krańca CHOTOMÓW)

W celu skrócenia czasu przejazdu, słabo wykorzystywane przez pasażerów przystanki na liniach 723 i 801 zmienią charakter ze stałego na "na żądanie".

Schemat nowego układu linii na terenie Legionowa

Na wniosek Gminy Nieporęt linia podmiejska okresowa 804 zostaje przekształcona w linię stałą 735.