29 marca 2012
Targi właściwych wyborów

W zeszły piątek Arena Legionowo gościła kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w ramach Targów Szkół, organizowanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Legionowie.

Wiosna, to czas trudnych wyborów, czas obrania właściwych kierunków dalszego kształcenia, zgodnych z zainteresowaniami i możliwościami jakie daje szkoła. Chcąc ułatwić to zadanie zorganizowaliśmy, wspólnie z władzami gminnymi, bogaty przegląd powiatowej oświaty. W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy połączyć siły i spięliśmy dwie imprezy o podobnym charakterze tj. Powiatową Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych, która w tym roku odbywałaby się już dwunasty raz oraz Giełdę Szkół Wyższych, organizowaną przez Urząd Miasta Legionowo. Pomysł ten został przyjęty z entuzjazmem, zarówno przez odwiedzających, jak i wystawców.

Foto

Swoje stoiska zaprezentowało sześć szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego i dwadzieścia dwie szkoły wyższe. Wystawiły się także instytucje wspomagające edukację i rynek pracy, czyli Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowa Izba Gospodarcza, Ochotniczy Hufiec Pracy, powiatowe szkoły językowe oraz szkoła policealna dla dorosłych „Żak”.

Foto

Każda ze szkół uczestniczących w giełdzie starała się pokazać z jak najlepszej strony. Ciekawe stoiska, stare szkolne albumy, prezentacje multimedialne, wyszukane ulotki i gadżety reklamowe, zachęcały do wyboru właśnie tej szkoły. Władze powiatowe zapewniły bezpłatny transport autokarowy gimnazjalistom spoza powiatu, aby odległość nie stanowiła bariery w dokonaniu właściwego wyboru. Wystawcy w pocie czoła pracowali nad zachęceniem kandydatów do skorzystania z ich ofert, a możliwość bezpośredniego kontaktu była dla zainteresowanych okazją do nawiązania rozmowy o danej szkole, jak również uzyskania istotnych informacji od nauczycieli, a nawet wprost od uczniów.

Foto

Większość młodych ludzi nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, dlatego uważają, że organizowanie takich imprez niewątpliwie pomaga rozwiać wątpliwości związane z wyborem szkół.