12 grudnia 2012
Czytek i Misio Zdzisio w legionowskiej bibliotece

Z okazji 110 urodzin Pluszowego Misia, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie zorganizowała aż dwie imprezy z udziałem miłych niedźwiadków.

17 listopada Biblioteka gościła dzieci w wieku 2 – 4 lata, a 24 listopada dzieci od lat 5. Małym mieszkańcom naszego powiatu zaproponowany został udział w przedstawieniu teatralnym „Smoczy festyn”, którego głównym bohaterem był łakomczuszek Misio Zdzisio. Po występie niedźwiadek bawił się z dziećmi, które nie odstępowały go nawet na chwilę.

Dzieci odwiedziły też Kącik Malucha i poznały zamieszkałego w nim nowego misia, który w plebiscycie otrzymał imię Czytek. Zaproponowała je Małgosia Jaros z Legionowa, która otrzymała nagrodę niespodziankę, w tym także pluszowego misia.

Dzieci miały okazję poznać Czytka - nowego bibliotecznego misia

Na koniec przygotowano drobne upominki, czyli coś, co maluchy lubią najbardziej – słodycze i kolorowe misiowe balony. Po imprezie część uczestników tradycyjnie pozostała w Kąciku Malucha, do którego zapraszamy niezależnie od organizowanych zajęć czy spotkań, w godzinach otwarcia Biblioteki – od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 19.00, w soboty w godz. 13.00 – 19.00.