2 listopada 2011
O funduszach UE i turystyce

Rozstrzygnięta została druga edycja Konkursu Prac Dyplomowych, których tematyka związana jest z powiatem legionowskim. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Sesji Rady Powiatu w Legionowie (27.10).

Foto

Ideą konkursu jest pogłębianie i rozpowszechnianie wśród młodzieży akademickiej wiedzy o Powiecie Legionowskim, promocja oraz zachęcanie studentów do podejmowania problematyki dotyczącej naszego regionu. Organizator konkursu po zapoznaniu się i wyróżnieniu najlepszych prac udostępni je do celów naukowych i pomocniczych poprzez włączenie ich do zasobów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Legionowie.
Komisja konkursowa w składzie: Jacek Szczepański – doktor nauk historycznych, Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie, Sławomir Sowiński – doktor nauk politycznych UKSW, Piotr Minkowski – doktor nauk ekonomicznych, wyłoniła laureatów konkursu, biorąc pod uwagę problematykę rozwoju gospodarki i rynku pracy, infrastruktury, ochrony środowiska, inwestycji, turystyki i rekreacji oraz promocji, jako narzędzi wspierających zarządzanie Powiatem Legionowskim.

III miejsce przyznano Tomaszowi Zajączkowskiemu za pracę magisterską z 2009 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w Instytucie Sztuk Pięknych. Tytuł pracy „Wybrane istniejące i nieistniejące Architektoniczne zabytki Legionowa”.

II miejsce komisja przyznała Aleksandrze Melion – absolwentce Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej za pracę magisterską z 2010 roku pt. „Lokalne Centrum przy węźle komunikacyjnym. Zegrze w Sieci”.

Nagrodę główną za najciekawszą pracę dyplomową otrzymała Luiza Likus za pracę magisterską z 2010 roku na Międzywydziałowym Studium Turystyki i Rekreacji pt. "Znaczenie funduszy strukturalnych Unii Europejskiej dla rozwoju turystyki w powiecie legionowskim” z SGGW w Warszawie.

Foto
Luiza Likus odbiera nagrodę z rąk członków komisji konkursowej

Laureaci najlepszych prac otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe o wartości 1500 zł za I miejsce, 700 zł (II) i 500 zł (III) i powiatowe gadżety.

Serdecznie gratulujemy.

W tym roku w konkursie wzięło udział jedenaście prac (9 magisterskich i 2 licencjackie) z czterech warszawskich uczelni wyższych (UW – 4 prace, PW – 2 prace, SGGW – 2 prace i WSGN – 1 praca) oraz z UMCS w Lublinie i z Uniwersytetu Przyrodniczego w Wrocławiu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zgłoszenia.