28 stycznia 2013
Zawodnicy z Delfina na podium

W ostatni weekend odbyła się Płocka Liga Pływania 2013 runda I, w której wystartowało 124 zawodników z 13 klubów. Doskonałą formę zaprezentowali na niej legionowscy pływacy.

UKS "Delfin" Legionowo reprezentowało 10 zawodników. Nasi pływacy w sumie zdobyli: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale, co uplasowało klub na 2 pozycji w klasyfikacji medalowej.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii wiekowej 14-15 lat został Igor Szulich, który zdobył złoty medal na 100m klasykiem 1:10.58 i srebrny na 200m stylem zmiennym 2:24.87. Najlepszą zawodniczką w kategorii wiekowej 11 lat i młodsi została Inga Kamińska, zdobywając 2 złote medale: na 50m stylem dowolnym 36.27 i na 50m stylem motylkowym 43.26.

Wysoki poziom zaprezentowała Joanna Żbikowska , która zdobyła złoty medal na 100 m stylem motylkowym -1:14.13 i srebrny medal na 100m stylem klasycznym – 1:20.55. Po jednym medalu wywalczyli:Dagmara Makowska srebro na 50m stylem grzbietowym –50.21, Zofia Brzezińska brąz na 50m stylem klasycznym – 56.63, Urszula Jasiul brąz na 100m stylem dowolnym – 1:11.57, Natalia Makowska srebro na 100m stylem motylkowym -1:27.22 oraz Krzysztof Żbikowski brąz na 100m stylem – 1.12.11.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.