28 stycznia 2013
Zimowych szaleństw czas

Od dziś dzieci mają dużo wolnego czasu i jeszcze więcej sposobów na to, by go dobrze wykorzystać. Ośrodki sportu i kultury stanęły na wysokości zadania, przygotowując moc atrakcji.

Jak co roku o tej porze dzieciaki będą mogły spędzić czas wolny od nauki na różne sposoby. Znajdzie się coś ciekawego dla miłośników kina i teatru, pasjonatów fotografii, wielbicieli historii czy też robótek ręcznych.

Legionowski  MOK proponuje warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne oraz szereg ciekawych  wycieczek. W sali widowiskowej dzieciaki będą mogły zobaczyć wiele ciekawych filmów. Można też aktywnie spędzić czas z MOSiRem, czyli poszaleć na lodowej tafli, pograć w siatkówkę czy szachy, a nawet wspiąć się na ściankę. Miejska i Powiatowa Biblioteka  Publiczna w Legionowie proponuje tydzień z książką i tydzień po angielsku, wszystko oczywiście okraszone różnymi zabawami plastycznymi i literackimi.

Ferie na wojskowo można spędzić w Muzeum Historycznym w Legionowie. Tu dzieci mają szansę zrobić swój mundur, nauczyć się lepić garnek a nawet „odwiedzić” Wyspę Niedźwiedzią. Można też dowiedzieć się, jak wyglądało kiedyś i jak wygląda obecnie ratownictwo medyczne.

Warsztaty cyrkowe, kabaret, zajęcia z ceramiki i fotografii to tylko część oferty gminy Wieliszew. Oprócz tego naszych milusińskich czekają tu sportowe atrakcje jak siatkówka czy siłownia oraz projekcje bajek i wycieczki np. do Centrum Rozrywki Hokus Pokus w Warszawie.

Gmina Nieporęt proponuje między innymi warsztaty taneczne, bębniarskie, wokalne a nawet kulinarne. Mali artyści mogą nauczyć się tu techniki decoupage i wziąć udział w warsztatach bibułkowych i rękodzielniczych.

Gmina Jabłonna zaprasza na wyjazdy oraz grupowe i integracyjne zajęcia sportowe, profilaktyczne, plastyczne oraz pływanie i spotkania z ciekawymi ludźmi.

Serock zdradzi tajemnice filmowego dubbingu i animacji filmowej. Oprócz tego na dzieciaki czekają  warsztaty cyrkowe, plastyczne, wyjazdy np. do centrum Nauki Kopernik oraz bal maskowy.

Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie proponuje dzieciom trening karate, warsztaty plastyczne, zajęcia na basenie, lodowisku oraz kulig, ognisko i zabawy na śniegu.

To tylko część oferty, którą przygotowano na tegoroczne ferie w powiecie . Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie i  nie pozwoli, żeby dopadła go nuda.