12 lutego 2013
Wyderka nauczył pływać

Dzięki działaniom Starostwa Powiatowego w Legionowie  dzieciaki z powiatu legionowskiego zakończyły pierwszy etap lekcji pływania pod okiem Kapitana Wyderki.

Te lekcje to pierwszy krok do bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zarówno latem jak i zimą. Aby pokazać dzieciakom, że pływanie nie jest takie trudne, jakby się mogło wydawać, a przy okazji to niezła frajda wydaliśmy książeczkę pt. „Pływaj z Kapitanem Wyderką”, zachęcająca do zdobycia tej umiejętności . Można ją zdobyć  w konkursach na powiatowym fanpage'u i wszędzie tam, gdzie będzie pojawiał się Kapitan Wyderka.

To jednak jeszcze nie koniec programu  „Bezpiecznie na wodzie i lądzie z Kapitanem Wyderką”, prowadzonego przez Starostwo Powiatowe w Legionowie, Komisariat Rzeczny Policji, Legionowskie WOPR oraz Centrum Szkolenia Policji, bowiem w wakacje planujemy wyszkolić kolejnych kandydatów na młodych ratowników.

fot. Kinga Czerwińska

Te lekcje dały wiele radości dzieciom i pozwoliły tym najbardziej bojaźliwym odczuć przyjemność z przebywania w wodzie. Dzięki kilku godzinom spędzonym na pływalni, nawet lękliwy Damianek zaczął dobrze bawić się w wodzie tak, że w wakacje nie będzie się już bał wielkiej wody w jeziorze.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęć” – mówią instruktorzy z firmy Level UP Mirek i Marcin, „dzieciaki chętnie uczestniczyły nie tylko w zabawie ale i w ćwiczeniach prowadzonych na basenie aquaparku „Fala” w Nieporęcie”.

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2013/galeria0005{/gallery}