19 marca 2013
Znamy najlepszych sołtysów pierwszego etapu

Spośród 67 sołtysów z terenu powiatu legionowskiego mieszkańcy wybrali ośmiu, którzy biorą udział w głosowaniu finałowym plebiscytu „Nasz Sołtys – Najlepszy Gospodarz”.

Do 8 marca br. w plebiscycie Gazety Powiatowej ddanych zostało w sumie 9158 głosów, w tym 4676 drogą sms-ową oraz 4482 na kuponach. Największą ilość głosów otrzymali:

Szczegółowe wyniki pierwszego etapu

Dziś rozpoczyna się drugi etap plebiscytu, w którym spośród ośmiu finalistów wybierzemy zwycięzców w dwóch kategoriach (dla sołectwa poniżej i powyżej 500 mieszkańców). Głosowanie finałowe potrwa do 9 kwietnia, zasady zliczania głosów pozostają takie same jak w pierwszym etapie. Jeden oddany sms - jeden głos, jeden złożony w naszej redakcji kupon - trzy oddane głosy. Gminy na start.

II etap plebiscytu Nasz Sołtys - Najlepszy Gospodarz
*Sołtysi, którzy przeszli do drugiego etapu, numery do głosowania*

Gmina Jabłonna:
*Zbigniew Czech, Suchocin: SOL. 1  (sołectwo do 500 mieszkańców)
*Artur Oleksiak, Chotomów: SOL.2 (sołectwo ponad 500 mieszkańców)
Gmina Nieporęt:
*Adam Banaszek, Izabelin: SOL.3  (sołectwo do 500 mieszkańców)
*Stanisław Rębelski, Józefów: SOL.4 (sołectwo ponad 500 mieszkańców)
Gmina Serock:

*Krzysztof Zakolski, Cupel: SOL.5 (sołectwo do 500 mieszkańców)
*Maria Chmielewska, Wierzbica: SOL.6 (sołectwo ponad 500 mieszkańców)
Gmina Wieliszew:
*Leszek Kleiman, Kałuszyn: SOL.7 (sołectwo do 500 mieszkańców)
*Jan Sołtys, Łajski: SOL.8 (sołectwo ponad 500 mieszkańców)

Patronat Honorowy nad plebiscytem objęli: Starosta Legionowski Jan Grabiec, Wójt Gminy Jabłonna Olga Muniak, Wójt Gminy Nieporęt Maciej Mazur, Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki oraz Prezes Lokalnej Grupy Działania Edward Trojanowski.