29 marca 2013
Zacieśniamy współpracę

W tym tygodniu z wizytą w Powiecie Legionowskim gościła delegacja partnerskiego samorządu w Łutugino. Na efekty realizowanej współpracy nie trzeba będzie długo czekać.

Delegacja ukraińskich samorządowców, w której znaleźli się również prywatni przedsiębiorcy, rozpoczęła rozmowy z polskimi podmiotami celem zawiązania wspólnej organizacji, skupiającej w swoich szeregach polskich i ukraińskich przedsiębiorców.  Powstaniu takiego projektu patronuje starosta legionowski Jan Grabiec, który osobiście uczestniczył w rozmowach pomiędzy obiema stronami. We wdrożenie inicjatywy zaangażuje się również Krajowa Izba Gospodarcza, którą reprezentował podczas pobytu delegacji  pan Tadeusz Namedyński. Według niego przedsiębiorcy z nad Wisły nie wykorzystują w pełni chłonności ukraińskiego rynku, co hamuje ich rozwój. Strona Ukraińska zadeklarowała pełną pomoc w pokonywaniu barier administracyjnych, co powinno zachęcić naszych przedsiębiorców do zainteresowania się tym perspektywicznym rynkiem.

Podczas wizyty gości z Ukrainy oprócz aspektów gospodarczych omówiony został wspólny projekt edukacyjny „Młodzież w Działaniu”, który będzie realizowany przez obie strony. Inicjatywa wspólnotowa pozwoli uczniom naszych i ukraińskich placówek na wzajemne wizyty i poznanie.

Sprawy gospodarcze stanowią dla naszych gości jeden z najważniejszych priorytetów

Projekt Młodzież w Działaniu będzie realizowany z Powiatowym Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych
im. J. Siwińskiego w Legionowie