6 maja 2013
Startuje przebudowa Jagiellońskiej i Parkowej

7 maja 2013 r. firma Skanska S.A. wchodzi na plac budowy największej tegorocznej inwestycji drogowej Powiatu Legionowskiego - przebudowy układu komunikacyjnego ulic Jagiellońska, Parkowa i Sobieskiego w Legionowie.

Pierwszy etap prac obejmuje odcinek ul. Jagiellońskiej od ul. Warszawskiej do Piłsudskiego oraz od ul. Chrobrego do ronda przy skrzyżowaniu ulic Grottgera, Jasnogórskiej i Matejki. Tutaj w pierwszym etapie prowadzone będą prace przy krawędzi jezdni. Ruch na ulicy będzie utrzymany, wystąpią jedynie miejscowe zawężenia jezdni.

Na Parkowej 7 maja wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która na odcinku od Jagiellońskiej do Sobieskiego wprowadzi jeden kierunek ruchu (w kierunku od Jagiellońskiej do Sobieskiego). Tutaj w pierwszym etapie budowana będzie kanalizacja sanitarna i prowadzone będą roboty drogowe. W związku z wprowadzeniem zmian w ruchu autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdem - szczegóły na www.ztm.waw.pl.

Pierwszy etap prac przewidziany jest na około miesiąc. O wszelkich dodatkowych utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na stronie www.powiat-legionowski.pl i na stronie Powiatu Legionowskiego na Facebook'u.