14 maja 2013
Mazowiecki Kongres Sportu Powszechnego

Wczoraj (13.05) w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Legionowie odbył się Mazowiecki Kongres Sportu Powszechnego. W imprezie uczestniczyłi m.in. Joanna Mucha oraz Adam Struzik.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych, szkół i uczelni wyższych, trenerzy oraz  członkowie klubów sportowych. Tematem spotkania było przede wszystkim pełniejsze wykorzystanie już istniejącej infrastruktury sportowej jak też szeroko pojęta aktywizacja sportowa.

Kongres otworzył marszałek Adam Struzik, który przedstawił sytuację sportu na Mazowszu oraz wyraził przekonanie, że sport pełni bardzo znaczącą rolę w życiu każdego człowieka.

W ramach planowanych reform, obok zmiany finansowania związków sportowych, Minister Sportu i Turystyki chce położyć większy nacisk na diagnostykę szkoleniową, podnoszenie kwalifikacji trenerskich a przede wszystkim popularyzację sportu i system identyfikacji talentów sportowych oraz pracy z nimi na etapie sportu szkolnego i akademickiego.

Ostatnie lata to na Mazowszu intensywny rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że sport jest świetnym sposobem spędzania wolnego czasu, a ruch jest niezbędny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Aby zmotywować i tych najmłodszych, i tych starszych, Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera i dotuje rozbudowę infrastruktury sportowej. Stawia też na promocję aktywnego spędzania czasu i na różnego typu współzawodnictwo. Powstałe obiekty służą placówkom edukacyjnym, klubom, ale też bezpośrednio mieszkańcom poszczególnych miejscowości.

Źródło: mazovia.pl