24 października 2013
Charytatywnie dla potrzebujących

W minioną niedzielę odbyła się impreza, z której dochód, dzięki ludziom o wielkich sercach przy współudziale Powiatu Legionowskiego, wsparł potrzebujące rodziny z jego terenu.

Organizatorzy imprezy czyli Oddział Rejonowy PCK w Legionowie, Starostwo Powiatowe w Legionowie i Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Nadzieja” dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić jej uczestnikom moc atrakcji. Przy okazji zebrali też przedmioty, które są niezbędne do funkcjonowania potrzebującym rodzinom z powiatu legionowskiego, a także środki finansowe na ich zakup.

Malowanie buziek, warsztaty ceramiczne i konkurs plastyczny, to jedynie część atrakcji, w których brali udział uczestnicy niedzielnej akcji charytatywnej. Kapitan Wyderka, strażnik bezpieczeństwa nad Jeziorem Zegrzyńskim, zabawiał najmłodszych jej  uczestników, udzielając jednocześnie lekcji na temat bezpiecznego zachowania nad wodą. Odbywające się na sali widowiskowej koncerty zgromadziły szeroką publiczność, a występ nieporęckiej grypy młodzieżowej podbił tego wieczoru serca zebranych.

W efekcie pięć rodzin z powiatu legionowskiego otrzymało zgromadzone dary rzeczowe o wartości 3106,10 zł. Zebrane podczas pikniku środki finansowe w kwocie 600 zł oraz wpłaty na konta w wysokości 760 zł legionowskie PCK przeznaczyło na zakup pozostałych, potrzebnych tym rodzinom rzeczy.

W dalszym ciągu można wpłacać darowizny na ten szczytny cel na konto PCK 27 1050 1012 1000 0005 0241 1812, osobiście w siedzibie PCK lub na konto Stowarzyszenia Nadzieja 92 8006 0000 0035 3832 2000 0001