13 listopada 2013
Zdrowie jak w bajce

Od wczoraj w ratuszu miejskim w Legionowie odbywa się V edycja festiwalu "Zdrowie w Bajce". Motywem przewodnim tegorocznego przeglądu jest higiena.

Festiwal, który już od pięciu lat organizowany jest przez Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego w Legionowie, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Legionowie oraz Niepubliczne Przedszkole „Przy Lesie” w Legionowie, z każdym rokiem przyciąga coraz większą liczbę uczestników. W tym roku chęć wystąpienia na deskach sceny legionowskiego ratusza zgłosiły aż 43 grupy.

Przedstawienia odbywają się w czterech kategoriach: Przedszkola, Przedszkolne Klasy „0”, Szkolne Klasy „0” i Klasy I-III. Dzieci przebrane są w piękne, kolorowe stroje, śpiewają, recytują i tańczą, starając się zaprezentować jak ważna, w ich życiu, jest higiena. Najtwardszy orzech do zgryzienia ma jak zwykle jury, które ma problem z wyborem finalistów w każdej z prezentowanych kategorii.

Festiwal zakończy się jutro występem najstarszych dzieci.