19 listopada 2013
Zmiany w karcie parkingowej

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności informuje, że z dniem 30 listopada 2014 r. tracą ważność wszystkie karty parkingowe, które zostały wydane na podstawie dotychczasowych przepisów.

Osoby które zaliczone są do znacznego stopnia niepełnosprawności, posiadające ważne orzeczenie z kodem 04-O /choroby narządu wzroku/, 05-R /upośledzenie narządu ruchu/ lub 10-N /choroba neurologiczna/, które jednocześnie zawiera wskazanie uprawniające do uzyskania karty parkingowej na podstawie dotychczasowych przepisów mogą się ubiegać o wydanie karty parkingowej na nowych zasadach na podstawie tego orzeczenia.

Od 1 lipca 2014 r. organem wydającym karty parkingowe staje się przewodniczący powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.