4 grudnia 2013
Andrzejki w PZSiPS

Samorząd Uczniowski Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie zorganizował pełen wróżb i magii Bal Andrzejkowy.

W dniu 29 listopada 2013r. w szkole odbyło się spotkanie integracyjne - Bal Andrzejkowy. Bal został zorganizowany przez nauczycieli – opiekunów Samorządu Uczniowskiego PZSiPS. W Balu wzięli udział wszyscy obecni w tym dniu w placówce - przedszkolaki i uczniowie oraz zaproszeni goście – uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. A. Karłowicz w Pułtusku.
Podczas balu zorganizowano wiele atrakcyjnych konkursów i zajęć integrujących oba środowiska osób niepełnosprawnych. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny ogłoszony przez organizatorów dla uczniów obu placówek. Łącznie wyróżniono i nagrodzono 12 osób. Nagrody zostały zakupione przez  Samorząd Uczniowski, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie w ramach programu „Powiat Otwartych Szans” oraz przez sponsora.
Cyklicznie odbywające się spotkania integracyjne z młodzieżą z SOSz-W w Pułtusku pozwalają naszym uczniom na kontynuację zawartych wcześniej przyjaźni oraz na rozwijanie tak ważnych umiejętności społecznych jak: tradycyjna gościnność, umiejętność prawidłowego zachowania się i  „zdrowa” rywalizacja.

Źródło: pzszsl.republika.pl