25 października 2013
Nowe projekty turystyczne

Od stycznia br. Starostwo Powiatowe w Legionowie realizuje dwa projekty mające na celu rozwijanie turystyki i rekreacji na terenie Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”, która obejmuje swoim zasięgiem zarówno powiat legionowski (Jabłonna, Nieporęt, Serock, Wieliszew), jaki powiat wołomiński (Radzymin, Dąbrówka) oraz powiat wyszkowski (Somianka). Projekty realizowane są z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach Działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” i współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

„Katalog usług turystycznych obszaru Jeziora Zegrzyńskiego” to projekt mający na celu promocję usług związanych z turystyką obszaru Jeziora Zegrzyńskiego. W ramach planowanych działań Starostwo Powiatowe w Legionowie wyda cztery katalogi tematyczne promujące:  turystykę aktywną,  turystykę rekreacyjną, turystykę rodzinną, turystykę historyczną. Poszczególne katalogi zawierać będą propozycje gotowych wycieczek jednodniowych, weekendowych, oraz kilkudniowych. W katalogach zostanę zaprezentowane wszystkie istotne z punktu widzenia turysty informacje (trasy wycieczek, ciekawe miejsca i obiekty znajdujących się na wyznaczonej trasie, praktyczne informacje o cenach, lokalizacji, jakości świadczonych usług, zdjęcia).

„Przewodnik turystyczny obszaru Jeziora Zegrzyńskiego” będzie stanowił szczegółowe kompendium wiedzy o regionie Jeziora Zegrzyńskiego. Poprzez wydanie tego typu publikacji Starostwo Powiatowe w Legionowie zamierza zwiększyć atrakcyjność turystyczną i rekreacyjną gmin należących do Lokalnej Grupą Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego”.  Przewodnik będzie zawierał informacje o walorach przyrodniczych tego obszaru, opisy zabytków, bazy noclegowe i gastronomiczne, opis ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych, kalendarza najciekawszych wydarzeń regionu, wykaz miejsc, które warto odwiedzić oraz ciekawostki o regionie.

Projekty realizowane są przez Wydział Promocji i Rozwoju Społecznego.
Osoby chętne do nawiązania współpracy przy tworzeniu powyższych publikacji prosimy o kontakt pod numerami telefonów (22) 7640 554 / 504 lub mailowo jezioro@zegrzynskie.pl