28 kwietnia 2014
Zawodnicy Delfina w Mławie

W dniach 26-27 kwietnia zawodnicy klubu UKS "Delfin" Legionowo, wzięli udział w ogólnopolskich zawodach pływackich o "Puchar Burmistrza Miasta Mława".

Gościem specjalnym zawodów była Alicja Tchórz, polska pływaczka specjalizująca się w stylu grzbietowym, mistrzyni Europy Juniorów. W 2012 roku zawodniczka ta wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Miłośnicy pływania i uczestnicy zawodów mieli świetną okazję, aby z nią porozmawiać, uzyskać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zmagania zgromadziły ogromną liczbę zawodników z całej Polski, a głównie z Mazowsza i Pomorza. Na starcie stanęło 404 zawodników z 26 klubów. Rywalizowali oni w siedmiu kategoriach wiekowych. Drużynę legionowskiego "Delfina" reprezentowało 26 zawodników i zawodniczek pod opieką trenerów Daniela Krepsa i Piotra Cesarczyka. Mimo narastających obciążeń treningowych i  zmęczenia sezonem zawodnicy stanęli na wysokości zadania i z całych sił walczyli o najwyższe lokaty. Efekt ich starań to dobre 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej i 26 medali różnych kolorów przywiezionych do miasta.

W kategorii 16 lat i starsi medale zdobyli: Joanna Żbikowska złoty za 100 m stylem klasycznym (1:21.23) i dwa srebrne za styl motylkowy 50 m (31.71) i 100 m (1:12.79), Ula Jasiul srebrny za styl dowolny na dystansie 200 metrowym (2:33.30) i  brązowy za styl dowolny na dystansie 400 metrowym (5:25.39) i Natalia Makowska brązowy za dystans 100 metrowy motylem (1:20.18). Igor Szulich wywalczył złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym (1:08.24) i brązowy za dystans 50 m w tym samym stylu (31.90). Po jednym  medalu w stylu dowolnym zdobyli:  brązowy Aleks Strzeszewski na dystansie 100-metrowym (56.94) i srebrny Adrian Kaczmarczyk na dystansie 400 metrowym (4:39.26).

W kategorii 13 latków triumfowała i 4 razy stawała na podium Marta Chudorlińska. Dwa najcenniejsze, bo złote, zdobyła w stylu klasycznym na dystansach 50 m (38.76) i 100 m (1:25.52), srebrny za dystans sposobem zmiennym (1:20.51) i brązowy za 100 metrów kraulem (1:11.03).

W kategorii 12 latków brązowy medal za dystans 50 metrów stylem klasycznym został przyznany Emilce Piasecznej za czas (42.09). Nie zawiedli także najmłodsi zawodnicy w kategorii 11 latków. Jasmina Khan zdobyła brązowy medal za 50 m stylem klasycznym (45.47) i Rafał Smoliński srebrny za ten sam dystans i styl (45.26). Jak zwykle świetnie spisała się Inga Kamińska, która zdobyła aż 5 medali! Złoty za 100 m stylem klasycznym (1:32.44) i srebrny za 50 m również "żabką" (41.39). Może się także pochwalić srebrnym medalem za 100 m sposobem zmiennym (1:24.87), a za styl dowolny na dystansach 50 i 100 metrowym wywalczyła odpowiednio brąz (32.36) i brąz (1:12.62).

Na pochwałę zasłużyli także pozostali zawodnicy, którzy wykazali się wielką ambicją i wolą walki. Gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów! Organizatorom zawodów, którymi byli klub pływacki "Płetwal Mława" i oczywiście Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mławie, UKS "Delfin" dziękuje za stworzenie bardzo gościnnej i miłej atmosfery sprzyjającej młodym sportowcom.