28 kwietnia 2014
Wiosenny powiat legionowski

Zbliżające się pierwsze majowe dni to doskonały czas do aktywnego wypoczynku w powiecie legionowskim z aparatem fotograficznym w dłoni.  Za wycieczki z "obiektywem" przygotowaliśmy nagrody.

Wszystko za sprawą kolejnej, piątej już edycji konkursu „Powiat legionowski - 4 pory roku w obiektywie”.  W tegorocznym wiosennym etapie przewidziana jest pula nagród o łącznej wartości 3.000 złotych - jury wyłoni zdobywców nagrody rzeczowej głównej o wartości 500 zł każda oraz minimum 3 wyróżnienia o wartości 250 zł każda. Termin zgłoszeń upływa 16 czerwca. W konkursie udział mogą wziąć wszyscy, którzy ukończyli 13 lat*.

Fotografie wykonane przez mieszkańców i sympatyków powiatu, nadesłane w ciągu ostatnich 4 lat w ramach tego konkursu są bardzo cennym zbiorem i jednym z ciekawszych sposobów utrwalenia obrazów natury, ludzi i emocji czy wydarzeń z naszego terenu. Powstawały przecież w różnych okolicznościach, perspektywach i oczywiście, bardzo często 'niby to samo' a jednak w ujęciach innych autorów. Zdjęcia publikowane były dotychczas m.in. w powiatowych kalendarzach ściennych, na foto obrazach i w powiatowych aktualnościach i materiałach promocyjnych.

Ważne jest, aby fotografie wykonane były na terenie powiatu legionowskiego. A gdzie warto być i co zobaczyć? Na stronie powiat-legionowski.pl i jezioro.zegrzynskie.pl w zakładce 'WYDARZENIA' znajduje się aktualna lista zaproszeń do udziału w różnych tematycznie - kulturalnych, sportowych czy oświatowych imprezach. Zachęcamy do wędrówki szlakiem Polski Walczącej po miejscach historycznych. Dokumentacje fotograficzne ze szlaku będą cennym zbiorem również do publikacji m.in. na stronie portalu szlak.powiat-legionowski.pl

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy wysłać opisane imieniem i nazwiskiem uczestnika, tytułem oraz nazwą sfotografowanego obiektu zdjęcia na  adres: konkurs@powiat-legionowski.pl  (Maksymalna liczba nadesłanych zdjęć to 20 szt. w formacie JPEG - min. 5 Mpx w rozdzielczości 300 dpi). Ze strony powiat-legionowski.pl pobrać można Formularz, który wypełniony należy wysłać pocztą lub złożyć osobiście w starostwie.

Tematyka konkursu to:
Architektura - współczesna i zabytkowa - przestrzeń, wnętrza i otoczenie.
Ludzie i wydarzenia - wydarzenia społeczne, kulturalne i sportowe, odbywające się na terenie powiatu.
Przyroda - krajobraz powiatu; przestrzeń wokół Jeziora Zegrzyńskiego.

Regulamin dostępny na stronie powiat-legionowski.pl