24 maja 2014
Kajakami dla dzieci

Bezchmurne niebo, upał, malownicza Krutynia - te piękne okoliczności przyrody ;) towarzyszyły dziś ekipie legionowskiego starostwa podczas charytatywnego spływu kajakowego.

62 osoby, 31 kajaków, 11 kilometrów i prawie 1000 złotych zebrane dla Fundacji Trzciany na budowę centrum rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci - to wszystko wydarzyło się dziś na mazurskiej rzece Krutynia. Pracownicy ze Starostwa Powiatowego w Legionowie postanowili pomóc Fundacji Trzciany w zbiórce pieniędzy na tak ważną społecznie inwestycję. Aura nagrodziła dobre serca powiatowych urzędników i pogodę mieliśmy iście wakacyjną.

Przedstawiciele Fundacji złożyli już w minionym tygodniu wniosek o pozwolenie na budowę Centrum. Mają ambitny plan, by zrealizować tę inwestycję jeszcze w tym roku. Będzie to możliwe, gdyż obiekt ma zostać zbudowany w fińskiej technologii z gotowych elementów. Gdy powstanie będzie pierwszym w Polsce obiektem użyteczności publicznej zbudowanym w takiej technologii.

Wy także możecie pomóc Fundacji Trzciany w tym zamierzeniu i przekazać pomoc. Informacje, jak to zrobić, znajdziecie na stronie Fundacji w dziale "Jak pomóc?".

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2014/trzciany_splyw{/gallery}