29 maja 2014
Pasjonaci fotografowania
Po raz 17. legionowskie starostwo ufundowało nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu fotograficznego „Powiat Legionowski - 4 pory roku w obiektywie”. Tym razem, podczas dzisiejszej Sesji Rady Powiatu, nagradzaliśmy „zimę”.

Spośród wszystkich zakwalifikowanych prac, jury wyłoniło trzech zdobywców nagrody rzeczowej głównej o wartości 500 złotych każda oraz trzy wyróżnienia o wartości 250 złotych każda.

- W kategorii ARCHITEKTURA wyrożnienie otrzymała
Edyta Tomczyk – za fotografię Zapora w Dębem
- W kategorii ARCHITEKTURA nagrodę główną otrzymał
Krzysztof Czarnecki – za zdjęcie Zegrzyński most w okowach lodu

- W kategorii LUDZIE i WYDARZENIA wyrożnienie otrzymał
Marcin Jurczuk – za: Samotnosć na Jeziorze Zegrzyńskim
- W kategorii LUDZIE i WYDARZENIA nagrodę główną otrzymał
Paweł Kozarzewski – za fotografię Aktywne spędzanie czasu nad Jeziorem Zegrzyńskim

- W kategorii PRZYRODA wyrożnienie otrzymał
Michał Naumczyk – za pracę: Suche sitowie nad Jeziorem Zegrzyńskim
- W kategorii PRZYRODA nagrodę główną otrzymał
Czesław Wroniak – za fot. Lot w Nieporęcie

Nagrodami był wybrany przez zwycięzców sprzęt oraz akcesoria fotograficzne, komputerowe i inne.
Przypominamy, że do 16 czerwca zgłaszać można wiosenne zdjecia w ramach tego konkursu. Prace można nadsyłac emailem na konkurs@powiat-legionowski.pl  pocztą lub dostarczyć osobiście. Regulamin dostępny jest na stronie powiatu.

Właśnie ruszył konkurs, w którym także można wygrać super nagrody. Konkurs zwiazany jest z historią, rekreacją i fotografowaniem: Kronika Rajdu Polski Walczącej. Termin zgłoszeń upływa 5 czerwca br. więc czasu jest niewiele. Trzeba udać się jedną z tras nowego Szlaku Patriotycznego „Polski Walczącej”, zrobić zdjęcia odwiedzonych przez siebie punktów oraz krótko opisać wrażenia, opinie i emocje towarzyszące podczas wędrówki.

Jury konkursowe będzie oceniało długość pokonanej trasy (w dwóch kategoriach: „rajd pieszy” i „rajd rowerowy”), walory artystyczne i emocjonalne opisów odwiedzonych punktów szlaku oraz  walory dokumentalne wykonanych przez autora Kroniki zdjęć. Do wygrania są dwie nagrody główne o wartości 600 zł każda, a także 4 wyróżnienia po 250 zł.

Laureaci obecni na Sesji Rady Powiatu (od lewej: Czesław Wroniak, Paweł Kozarzewski, Krzysztof Czarnecki i Edyta Tomczyk)
Gratulacje, dyplomy i nagrody przekazała wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Legionowie Olga Wierzbicka...
oraz starosta legionowski Jan Grabiec.