13 czerwca 2014
Jutro możliwe utrudnienia na DK 61

Do zgromadzenia publicznego, które spowoduje utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 61 w Michałowie Reginowie (ul. Warszawska na wysokości posesji 23 – 25) może dojść jutro w godzinach 12 – 15.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie zgromadzenie publiczne ma polegać na półgodzinnym przechodzeniu przez przejście dla pieszy jego uczestników z dwuminutowymi przerwami, podczas których będą przepuszczane samochody. Organizatorem zgromadzenia jest Edwin Zezoń ze Stowarzyszenia „Etyka i Prawo”.

W przypadku jeśli dojdzie do zgromadzenia policja przygotowała na czas jego trwania objazdy dla ruchu kołowego. Ruch pojazdów ciężarowych zostanie skierowany w ul. Strużańską w Legionowie dla jadących w kierunku Jabłonny, natomiast ciężarówki nadjeżdżające od strony Zegrza Południowego zostaną skierowane w stronę Marek lub Nowego Dworu Mazowieckiego już na rondzie w Zegrzu. Ruch pojazdów osobowych zostanie skierowany na objazd: ul. Warszawska (Legionowo) – ul. Polna – ul. Nowodworska – ul. Warszawska (Michałów Reginów).

Przy zabezpieczeniu ewentualnego zgromadzenia publicznego z policją będą współpracować pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy są uprawnieni do ręcznej regulacji ruchem drogowym.