30 października 2014
Nagrodziliśmy zwycięzców Igrzysk

Przez cały rok szkolny wytrwale ćwiczyli i wygrywali. Dziś, podczas Sesji Rady Powiatu, na uroczystym podsumowaniu Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej odebrali gratulacje, dyplomy i nagrody.

Igrzyska są cyklem kilkudziesięciu imprez skierowanych do młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego. Każdego roku bierze w nich udział około 5000 osób, co czyni je najbardziej powszechną formą współzawodnictwa. Powiat, w ramach współorganizacji igrzysk, jest fundatorem nagród rzeczowych, dyplomów i statuetek, sędziów oraz zabezpiecza opiekę medyczną. Przewozi również reprezentacje powiatu na zawody międzypowiatowe.

Już po raz ósmy, po zakończonym sezonie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zaprosiliśmy najlepszych sportowców biorących w nich udział na uroczyste podsumowanie połączone z rozdaniem nagród. Uczestniczyli w nim dyrektorzy zwycięskich placówek, trenerzy i uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki. Nagrody wręczali wiceprzewodnicząca rady Olga Wierzbicka, starosta Jan Grabiec oraz wicestarosta Robert Wróbel.

Aulę Starostwa wypełniła dziś zaproszona młodzież, trenerzy
oraz osoby zasłużone dla popularyzacji sportu

W klasyfikacji Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2013/2014 Powiat Legionowski uplasował się na 15 miejscu spośród 42 powiatów, biorących udział we współzawodnictwie.

W szkołach podstawowych klasyfikacja jest następująca:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 7 im. VII Obwodu Obroża AK. Szkoła zajmuje 10 miejsce w Województwie Mazowieckim na 229 sklasyfikowanych placówek;
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Serocku;
III miejsce Szkoła Podstawowa w Józefowie.

Klasyfikacja szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Stanisławowie Pierwszym;
II miejsce – Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego w Zespole Szkół w Legionowie;
III miejsce – Zespół Szkół w Wieliszewie Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie;
III miejsce - Gimnazjum Nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Kategoria szkoły ponadigmnazjalne:

I miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Legionowie;
II miejsce – Zespół Szkół w Wieliszewie Liceum Ogólnokształcące w Komornicy;
III miejsce Liceum Ogólnokształcące Nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie.

Nagrodami dla szkół są pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne o wartości odpowiednio za zajęcie I, II i III miejsca – 2000, 1500 i 1000 złotych.

Poza placówkami nagrodziliśmy również indywidualnie trenerów, wśród których znaleźli się

panie: Wanda Jastrzębska, Irena Koper, Katarzyna Tulin, Barbara Klik, Janina Lengiewicz, Katarzyna Słomińska, Ewa Dominiak, Mariola Majcher, Bogusława Kukla.

panowie: Michał Madej, Dariusz Świstek, Radosław Czekirda, Tadeusz Szczygielski, Daniel Kreps, Andrzej Domaszewicz, Wojciech Lalek, Włodzimierz Matejewski, Paweł Wroński, Adam Pomaski, Tomasz Zalewski, Krzysztof Kuna, Mariusz Szłoda, Marek Szajda, Wojciech Augustynowicz, Ryszard Pilecki, Roman Madej, Jan Dytrych, Dariusz Pieśniak.

Dyplomy oraz nagrody specjalne otrzymali:

Mistrzowie Wojewódzkich Zawodów w Gimnastyce Sportowej Chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Legionowie:

Michał Petrykowski, Mateusz Bogusławski, Kiełczewski Wojciech, Bartosz Miętek, Giemza Piotr, Pawłowski Wojciech, Pawłowski Stanisław.

Wicemistrzowie Wojewódzkich Zawodów w Gimnastyce Sportowej Chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Serocku:

Gorczyński Bartłomiej, Kozłowski Kuba, Sperczyński Tomasz, Mendyk Maksymilian, Klyszcz Gustaw, Ostaszewski Rafał, Borkowski Jakub, Klik Rafał, Karpik Kacper, Kopacz Jakub.

Uczestnicy Indywidualnych Mistrzostw Województwa Mazowieckiego kat. „Skrzaty

- II m. Mateusz Zalewski, Mateusz zajął 12 miejsce w zawodach ogólnopolskich w tenisie stołowym
- IV m Dawid Staniszewski

Trzecia drużyna Wojewódzkich Zawodów w Biegach Przełajowych ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie:

Marta Chudorlińska, Natalia Raczyńska, Sandra Skrzypczyk, Anna Ptaszek, Anna Czajkowska, Agata Milewska, Klaudia Pawłowska

Wicemistrzowie Wojewódzkich Zawodów w Biegach Przełajowych Chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Legionowie:

Karol Biliński, Mateusz Święszkowski, Piotr Warowny, Bartek Olczak, Karol Wojtecki

Trzeci zespół Wojewódzkich Zawodów w Piłce Siatkowej Dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Izabelinie

Sylwia Postek, Magda Postek, Natalia Urban, Aleksandra Hołuj, Maryla Karczmarczyk, Patrycja Bartkowska, Karolina Banaszek, Weronika Pawłowska, Weronika Makowska, Karolina Szabelewska

Mistrzowie Wojewódzkich Zawodów w Piłce Siatkowej Dziewcząt z Gimnazjum Nr 4 Legionowie

Katarzyna Salamonik, Aleksandra Omelaniuk, Anna Maziopa, Patrycja Jóźwiak, Emilia Sikora, Julia Ciejka, Wiktoria Grzegorzewska, Sandra Szczepańska, Joneta Smolińska, Magda Cieszkowska, Paulina Kosewska, Aleksandra Gąsiorek

Zwycięski zespół w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych z trenerem Krzysztofem Kuną oraz
dyrektorem Zespołu Szkół w Legionowie Agnieszką Jakubowską

Podczas sesji wyróżniona została również złota medalistka Zawodów Wojewódzkich w Pływaniu Szkół Podstawowych – Inga Kamińska, która z rąk Ryszarda Pileckiego Przewodniczącego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Legionowie odebrała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Inga Kamińska z Przewodniczącym Powiatowego Szkolnego Związaku Sportowego
panem Ryszardem Pileckiem oraz Starostą Legionowskim Janem Grabcem

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy sukcesów w sporcie. Trzymamy mocno kciuki, aby również w tym roku szkolnym, w kolejnej edycji Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej osiągali tak dobre wyniki.

Nagrody dla finalistów Igrzysk ufundował Powiat Legionowski.