14 listopada 2014
Inwestycje po Królewsku

Powiat Legionowski zakończył przebudowę ulic Królewskiej i Zwycięstwa w gminie Nieporęt oraz ul. Bindugi w Kani Polskiej. Na ul. Suwalnej w Legionowie również będzie bezpieczniej.    

 

Kosztem przeszło czterech milionów przebudowano ulice Królewską i Zwycięstwa przebiegające przez Nieporęt i Aleksandrów na łącznej długości  ponad 4 km. W ramach największej tegorocznej inwestycji powiatu legionowskiego powstała nowa nawierzchnia, wykonano odwodnienie jezdni oraz brakujące 300 m chodnika, przebudowano również zjazdy i umocniono pobocza kruszywem, a także ustawiono nowe oznakowania. Racjonalna gospodarka finansowa Powiatu Legionowskiego i pozyskane dofinansowania pozwoliły na zrealizowanie dodatkowego odcinka drogi planowanego na kolejny rok budżetowy. Dzięki temu użytkownicy tych dróg będą z nich korzystać bezpiecznie i komfortowo.

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2014/Krolewska_Zwyciestwa/po{/gallery}

Na przełomie października i listopada zakończyła się również przebudowa ulica Bindugi w Kani Polskiej w gminie Serock. Począwszy od ulicy Popowskiego do Nadbużańskiej powstała całkowicie nowa nawierzchnia, ustawiono krawężniki, a pobocze utwardzono kruszywem. Przebudowana droga zyskała również nowe oznakowania. 

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2014/Bindugi/po{/gallery}

Pełną parą idą prace przy przebudowie ulicy Suwalnej w Legionowie w okolicy skrzyżowania z ulicą Olszankową i Jaśminową. Budowany wzdłuż stojących tam budynków wielorodzinnych chodnik  podniesie poziom bezpieczeństwa, zwłaszcza pieszych. Brak ciągu pieszego dawał się we znaki mieszkańcom, którzy musieli dojść poboczem do przejścia dla pieszych, by przedostać się na drugą stronę ulicy, lub przekraczali ulicę w niedozwolonych miejscach. W wyniku zaplanowanych prac na przełomie listopada i grudnia powstanie tam nowy chodnik. Wyznaczone zostanie również dodatkowe przejście dla pieszych w okolicy ulicy Jaśminowej oraz przejście przez ulicę Olszankową. Przejście na wysokości przystanku autobusowego dodatkowo zyska azyl dla pieszych. Koszt  współfinansowanej przez Gminę Legionowo przebudowy wyniesie 345 tys. zł.