10 lutego 2015
Trzy dni ze Żmijewskim

W dniach 5 -7 lutego odbywał się PRZEGLĄD FILMÓW ARTURA ŻMIJEWSKIEGO - prawdziwe święto kina, zorganizowane przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie.

Przez trzy dni w sali widowiskowej Legionowskiego Ratusza trwały projekcje filmów odzwierciedlających artystyczną drogę aktora, który jest Honorowym Obywatelem Miasta.

Pierwszego dnia przeglądu – oprócz obejrzenia filmów: „Stan posiadania” oraz „Lawa” -  widzowie mieli sposobność porozmawiania z Arturem Żmijewskim, który opowiadał między innymi o swoich związkach z Legionowem, a także odpowiadał na pytania padające z sali.

Drugiego dnia zaproponowaliśmy kino sensacyjne, można było zobaczyć dwa filmy „3 dni bez wyroku” oraz „Psy 2. Ostatnia krew”, w których Artur Żmijewski wystąpił w roli szwarccharakteru.

A trzeci dzień przeglądu to był prawdziwy maraton filmowy: „Ucieczka” (produkcja węgierska), „Daleko od siebie”, „Mój rower” i wreszcie „Kamienie na szaniec”. Ten ostatni film wywołał żywe komentarze oglądających, którzy mogli się nimi podzielić z Arturem  Żmijewskim oraz Robertem Glińskim - reżyserem filmu podczas spotkania. Także twórcy opowiadali chętnie o kulisach powstania filmu i swoich doświadczeniach z planu.

Przegląd  w ramach projektu „KINO OTWARTE”  odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo oraz Starosty Legionowskiego.

Zapraszamy na kolejne projekcje filmowe w ramach „KINA OTWARTEGO”.

{gallery}powiat2015/galerie/przeglad_zmijewski{/gallery}