11 marca 2015
IV Dni Osób Niepełnosprawnych 2015 rozpoczęte

W minionym tygodniu w legionowskim ratuszu rozpoczęła się czwarta edycja świąt niepełnosprawnych w powiecie, podczas których wręczono ordery „Przyjaciel Niepełnosprawnych”.                          

 

Już po raz czwarty organizatorzy Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego zapraszają mieszkańców do czynnego udziału w cyklu wydarzeń z nimi związanych. Oprócz samych niepełnosprawnych  w wydarzeniach mogą wziąć udział ci, którym bliska jest problematyka tych osób. Święta, nad którym patronat objęli Starosta Legionowski i Prezydent Miasta Legionowo, to cykl wydarzeń, które poprzez prezentację dorobku artystycznego i sportowego, przybliżają problematykę osób niepełnosprawnych.

 

 

W tegorocznym planie Dni Osób Niepełnosprawnych pojawią się wszystkie ubiegłoroczne imprezy. Podczas inauguracji wręczono ordery „Przyjaciela Niepełnosprawnych”, honorując osoby wybitnie zasłużone dla ich środowiska. Wyróżnienie otrzymali:


- Liliana Sadowska, za ogromne zaangażowanie w działalność harcerską na rzecz osób niepełnosprawnych w powiecie legionowskim,

- Zespół  Szkolno-Przedszkolny  „Milenium” w Legionowie reprezentowany  przez Helenę Olkucką, Paulinę Petrykat- Żmijewską i Roberta Olkuckiego za bezinteresowną pomoc przy organizacji wydarzeń związanych ze środowiskiem osób niepełnosprawnych

- Rada Pedagogiczna  Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych Jagiellońska 69 za aktywną i innowacyjną działalność na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w powiecie legionowskim.

 

Order „Przyjaciel Niepełnosprawnych” przyznała Kapituła Orderu, powołana przez organizatorów Dni Osób Niepełnosprawnych, przy współudziale władz miejskich i powiatowych.

 

 

Podczas uroczystości na sali obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, tj. Członek Zarządu Powiatu w Legionowie Jerzy Zaborowski, Przewodniczący Rady Powiatu Szymon Rosiak, wiceprezydent Miasta Legionowo Piotr  Zadrożny, Pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych Artur Pozorek oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a także przedstawiciele szkół i innych instytucji.

 

 

Przed zapełnioną po brzegi aulą wystąpiła  grupa muzyczna  TRIO+.  Radomski zespół grał covery  znanych utworów w autorskich, popowo-jazzowych aranżacjach. Na koniec odbyły się eliminacje do konkursu form scenicznych. Jury w Składzie Paulina Petrykat-Żmijewska, Dorota Papis i Robert Szymański  oceniło 3 grupy taneczne, 4 grupy teatralne, 6 solistów oraz 6 prezentacji multimedialnych. Ogłoszenie werdyktu odbędzie się 21 marca 2015 r. podczas kolejnej imprezy z cyklu Dni Osób Niepełnosprawnych.

 

 

{gallery sortorder=asc}powiat2/pliki/galeria/2015/DON_medale{/gallery}