12 marca 2015
Trzymaj Formę!

W ubiegły piątek odbył się etap powiatowy konkursu w ramach ogólnopolskiego programu "Trzymaj Formę!". Zakwalifikowało się do niego 2 uczniów Gimnazjum nr 2 w Legionowie.

Konkurs zorganizowano w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!” realizowanego od dziewięciu lat przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z Polską Federacją Producentów Żywności Związkiem Pracodawców.

Do drugiego, powiatowego etapu zakwalifikowanych zostało 121 uczniów z całej Polski (spośród 1458 zgłoszonych do etapu szkolnego), którzy uzyskali nie mniej niż 32 punkty na 40 możliwych do zdobycia, czyli odpowiedzieli poprawnie na minimum 80% pytań.

Na terenie Powiatu Legionowskiego w etapie szkolnym wzięło udział 12 uczniów z Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwoje uczniów z tejże placówki: Michalina Wesołowska i Mikołaj Żarlak przygotowani przez panią Annę Musińską.

Powiatowy etap konkursu odbył się 6 marca 2015 r. w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Legionowie i ostał przeprowadzony w formie testu wiedzy.

Po stresującej części pisemnej,   w nagrodę za trud włożony w naukę, uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Wręczył je Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legionowie Pani Maria Kloc.

Lista uczestników Konkursu, zakwalifikowanych do III etapu – ponadwojewódzkiego Konkursu, zostanie umieszczona na stronie internetowej Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” pod koniec marca 2015 roku.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia, w szczególności w zakresie właściwego odżywiania, opartego na zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka. Głównym celem konkursu jest kształtowanie zdrowych postaw i nawyków, jak również zwiększenie świadomości konsumenckiej np. poprzez zdobycie wiedzy na temat praw konsumenta oraz umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

Przedstawiciele zainteresowanych udziałem w akcji szkół są przeszkalani na koordynatorów programu podczas spotkań organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną. Jedno z takich szkoleń odbyło się w miniony wtorek 10 marca.

Więcej o konkursie i programie „Trzymaj Formę!” na stronie można znaleźć w podanym linku: http://www.trzymajforme.pl/