11 marca 2015
Mądre maluchy
Jak działa stetoskop, jak prawidłowo myć ząbki czy jak wygląda pobieranie krwi do badań dowiedzieli się uczniowie zerówek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Legionowie.

Dzieci z dwóch klas zerowych spotkały się z panią Roksaną Kalinowską, pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Legionowie.

Zaproszony gość opowiedział dużo ciekawostek na temat zdrowia i czynników na nie wpływających m. in. jak prawidłowo szczotkować zęby, jak wygląda pobieranie krwi do badań laboratoryjnych oraz w jaki sposób hartować swój organizm, szczególnie w okresie zimowym. Dzieci zapoznały się z działaniem stetoskopu i termometru bezdotykowego.

Zdobyły też wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.

Maluchy wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zdrowego stylu życia, chętnie odpowiadały na zadawane pytania i rozwiązywały zagadki. Z olbrzymim uznaniem prelegentki spotkał się też poziom wiedzy zerówkowiczów.

Na zakończenie wszystkie dzieci dostały książeczki „Dbam o zdrowie” przygotowane przez Wydział Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legionowie.