15 maja 2015
Policjanci są wśród nas

Powiatowy finał IV edycji konkursu „Policjanci są wśród nas” został rozstrzygnięty. W Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 w Legionowie do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego.

 

Organizatorzy ze zwycięską drużyną

 

W czwartek, 14 maja, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie 10 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych powiatu legionowskiego  przystąpiło do etapu powiatowego IV edycji konkursu „Policjanci są wśród nas”. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Serocku, która będzie reprezentowała nas w wielkim finale 24 czerwca w Warszawie. Serdecznie gratulujemy! Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV, V i VI, a jego głównym celem jest podniesienie świadomości prawnej dzieci oraz zmniejszenie zdarzeń o charakterze przestępczym i nieszczęśliwych wypadków z udziałem najmłodszych. 
Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Legionowski Jan Grabiec, który ufundował nagrody za pierwsze miejsce - bony upominkowe o wartości po 200 zł każdy. Ponadto nagrody za udział w konkursie przekazali prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, wójt gminy Nieporęt Sławomir Mazur oraz wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski.
Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00. Uczniowie na początku rozwiązywali test wiedzy z zakresu służby policyjnej składający się z 20 pytań i zadań. Pytania dotyczyły ogólnopolskich numerów telefonów zaufania dla dzieci i młodzieży, wyposażenia roweru, prawidłowego sposobu przechodzenia przez jezdnię, zachowań świadczące o stosowaniu cyberprzemocy, bezpieczeństwa nad wodą czy pomoc niepełnosprawnym i  poszkodowanym w wypadku.
Po krótkim odpoczynku i słodkim poczęstunku uczestnicy rozpoczęli rywalizację w dwóch konkurencjach sportowych. Wszyscy świetnie poradzili sobie z biegiem i torem przeszkód.

Starosta Jerzy Zaborowski wręcza nagrody

 

Wyniki konkursu:
I miejsce z liczbą punktów 65 zajęła Szkoła Podstawowa w Serocku
Drużyna w składzie:
Karol Szachna
Jakub Borkowski
Bartosz Aniszewski 
Opiekun grupy Pani Katarzyna Humięcka
II miejsce z liczbą punktów 61,5 zajęła Szkoła Podstawowa w Wólce Radzymińskiej
Drużyna w składzie:
Konrad Gera
Artur Wiejak
Daniel Wyszyński
III miejsce z liczbą punktów 59,5 zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Legionowie w składzie :
Piotr Jankowski
Gustaw Banak
Franciszek Banak
Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy zwycięzcom oraz uczestnikom wręczył w imieniu Starosty Legionowskiego członek Zarządu Powiatu Jerzy Zaborowski oraz kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Janusz Głogowski.
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie młodszy inspektor Jacek Zaczkowski pogratulował uczestnikom konkursu wiedzy oraz sprawności fizycznej.  Komendant przekazał także na ręce Pani dyrektor Dorocie Kuchcie  podziękowania za pomoc w organizacji konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ek

Test z wiedzy o służbie policjantów

 

Konkurencje sprawnościowe