15 maja 2015
Umowa dla naszej szkoły

Już niebawem ponownie ruszą prace przy rozbudowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie o część przeznaczoną na potrzeby przedszkola specjalnego. Zakres prac został rozbudowany o termomodernizację całego budynku.

W piątek, 15 maja, Starostwo podpisało z wykonawcą - konsorcjum dwóch firm P.P.H.U. Arcus Usługi Ogólnobudowlane Arkadiusz Masny i Adro s.c. Adam Giernatowski - umowę dotyczącą rozbudowy i termomodernizacji  Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.
Budowa pomieszczeń dla przedszkola specjalnego została rozpoczęta w ubiegłym roku. Niestety kłopoty wykonawcy, który wygrał przetarg, spowodowały opóźnienia, kary umowne i, finalnie, rozwiązanie umowy. Konieczne było zinwentaryzowanie wykonanych już prac tak, aby można było ogłosić nowe postępowanie, wyłonić nowego wykonawcę i kontynuować prace budowlane. „Każdy proces inwestycyjny niesie ze sobą pewne ryzyka - powiedział starosta Jan Grabiec. - W przypadku budowy przedszkola specjalnego jedno z nich niestety się zmaterializowało i musieliśmy pożegnać się z wykonawcą. Udało nam się jednak doprowadzić sprawy do punktu, w którym roboty będą kontynuowane. Co więcej zostaną wykonane w szerszym zakresie, więc w ostatecznym rozrachunku zyskają na tym użytkownicy obiektu, czyli niepełnosprawni uczniowie.”
Powiatowe służby inwestycyjne dobrze wykorzystały czas przerwy w robotach. Przygotowano nowy przetarg, a zakres prac poszerzono o termomodernizację całego budynku Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. W efekcie placówka nie tylko zyska nowe pomieszczenia dla przedszkola specjalnego, ale też zostanie ocieplona, dzięki czemu będzie można uzyskać oszczędności na opłatach za ogrzewanie obiektu.
Najkorzystniejszą ofertę na dokończenie I etapu rozbudowy szkoły oraz termomodernizację złożyło konsorcjum dwóch firm, w którym liderem jest P.P.H.U. Arcus Usługi Ogólnobudowlane Arkadiusz Masny, a uczestnikiem Adro s.c. Adam Giernatowski. Konsorcjum zobowiązało się wykonać roboty za kwotę 3.988.855,11 zł w terminie 27 tygodni od podpisania umowy, przy czym prace dotyczące termomodernizacji mają się zakończyć do 31 października 2015 r. Na wykonane prace wykonawca udzieli 38-miesięcznej gwarancji.

Zakres robót - rozbudowa szkoły:
1) dokończenie rozbudowy istniejącego budynku szkoły (część dobudowana została
wykonana w stanie surowym - częściowo zadaszona stropodachem bez docieplenia
i pokrycia, z niekompletną stolarką okienną).
2) instalację elektryczną
3) instalacje sanitarne:
- instalacja wentylacji mechanicznej
- instalacja wod. - kan.
- instalacja centralnego ogrzewania
- instalacja hydrantowa
4) dostosowanie istniejącego budynku szkoły do aktualnie obowiązujących przepisów
przeciwpożarowych – zgodnie z wykonaną ekspertyzą oraz wykonanie i uruchomienie
SSP (system sygnalizacji pożarowej) dla całego budynku.
5) dokończenie wykonania drenażu opaskowego przy budynku i kanalizacji deszczowej
wraz ze studniami, systemem rozsączajacym, zbiornikiem retencyjnym, przepompownią
i przyłączem do kanalizacji deszczowej w ulicy Jagiellońskiej.
6) przebudowę ogrodzenia oraz budowę śmietnika.
7) zagospodarowanie terenu wokół szkoły poprzez wykonanie nowych miejsc parkingowych,
oraz placu zabaw dla dzieci

Roboty termomodernizacyjne:
- wymiana stolarki okiennej i ślusarki drzwiowej części istniejącej,
- wymiana zaworów grzejnikowych na termostatyczne,
- docieplenie ścian istniejącego budynku styropianem grub. 15 cm wraz z wykonaniem
elewacji pokrytej tynkiem silikatowym i płytkami klinkierowymi części ścian oraz cokołu,
- docieplenie dachu sali gimnastycznej styropianem z pokryciem papą, obróbkami
blacharskimi, orynnowaniem, rurami spustowymi i wykonaniem instalacji odgromowej
- budowa wiaty od frontu istniejącego budynku (wiata dla wózków).