18 maja 2015
Inwestycje za milion

Powiat Legionowski i gmina Jabłonna podpisały umowę dotyczącą dwóch inwestycji: budowy chodnika przy ul. Partyzantów w Chotomowie i przebudowy skrzyżowania ulic Chotomowskiej z Modlińską w Jabłonnie. Szacowany koszt realizacji tych projektów wynosi 1 mln 80 tys. zł.

Wójt Jarosław Chodorski (z lewej) i starosta Jan Grabiec

Dokument w imieniu Powiatu podpisali starosta Jan Grabiec i jego zastępca Robert Wróbel, natomiast gminy Jabłonna - wójt Jarosław Chodorski. Umowa obejmuje budowę chodnika łączącego centrum Chotomowa ze Szkołą Podstawową przy ul. Partyzantów oraz wykonanie dokumentacji projektowej umożliwiającej rozpoczęcie przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania ulic Chotomowskiej i Modlińskiej w Jabłonnie. Oba wymienione w dokumencie zadania będą zrealizowane w 2015 r.
Umowa określa zasady, na jakich ma przebiegać współpraca Powiatu Legionowskiego z gminą Jabłonna. Starostwo będzie odpowiedzialne za przygotowanie, koordynację oraz wykonanie zadań związanych z budową chodnika przy ul. Partyzantów. Poza tym pokryje koszty w wysokości ok. 800 tys. zł. Natomiast do obowiązków gminy Jabłonna będzie dofinansowanie tej inwestycji kwotą  200 tys. zł oraz sfinansowanie i wykonanie dokumentacji projektowej pod przebudowę skrzyżowania ulic Chotomowskiej i Modlińskiej w Jabłonnie w kwocie 80 tys. zł.

Podpisanie umowy

Umowę podpisuje wicestarosta Robert Wróbel