8 września 2015
Strategicznie o powiecie

Mieszkańcy powiatu legionowskiego budują nową strategię rozwoju na lata 2015-2025. Po konsultacjach społecznych przyszedł czas na analizę potrzeb wyrażonych w anonimowej internetowej ankiecie.

Praca w grupach

W legionowskim starostwie trwają warsztaty podsumowujące pierwszy etap tworzenia Strategii Rozwoju Powiatu Legionowskiego na lata 2015-2025. Były nim anonimowe ankiety wypełniane przez mieszkańców, dotyczące ich potrzeb, pomysłów na przyszłość, ale również oceny tego, co dotychczas udało się dokonać. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele działających na terenie powiatu instytucji, m.in. szkół, urzędów, służb mundurowych, placówek kulturalnych, medycznych i socjalnych, oraz samorządowcy.
Pierwszy dokument o charakterze planistycznym powiatu legionowskiego, jakim jest Strategia Rozwoju Powiatu został przygotowany w 2002 roku z okresem obowiązywania do roku 2015. W tym czasie zmienił się nie tylko nasz powiat, gminy, w których mieszkamy, ale całe otoczenie, w którym funkcjonujemy. Wchodzimy też w nowy okres programowania Unii Europejskiej – ostatni tak zasobny w środki finansowe na przedsięwzięcia prorozwojowe. To dobry czas na podsumowanie tego, co już udało się w powiecie legionowskim zrealizować, a także na refleksję o kierunkach rozwoju naszej wspólnoty powiatowej w perspektywie najbliższej dekady.