27 października 2015
Legionowski Marsz Różowej Wstążki

Dziś, w samo południe, jedną z głównych ulic Legionowa przeszedł drugi Marsz Różowej Wstążki zorganizowany przez Legionowski Klub Amazonek i Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym "Nadzieja".

Punktualnie o godz. 12:00 Amazonki oraz osoby je wspierające, w tym m. in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Legionowie oraz uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie, ruszyły spod siedziby Klubu, na ul. Piłsudskiego 3 w Legionowie, w kierunku legionowskiego ratusza. Tam, z kwiatami, przywitał ich Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowo. Na ręce pani Marianny Trojanowskiej, wiceprezes Legionowskiego Klubu Amazonek przekazał podziękowania za zorganizowanie tego wydarzenia, ale także za krzewienie idei samobadania wśród kobiet mieszkających w powiecie legionowskim i promocję badań profilaktycznych. Pamiątkową statuetkę otrzymał także Roman Biskupski, prezes Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym "Nadzieja".

Uwieńczeniem Marszu był instruktaż samobadania piersi, który przeprowadzony został przy użyciu fantomów zakupionych przez Starostwo Powiatowe w Legionowie. Uczestnicy wydarzenia chętnie wysłuchali krótkiego wykładu, próbowali swoich sił na fantomach oraz zbierali przygotowane przez Amazonki ulotki.