17 marca 2016
Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych – rozstrzygnięcie konkursów

Za nami druga z imprez zaplanowanych w ramach obchodów tegorocznych Dni Osób Niepełnosprawnych - Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych.                            


W trakcie uroczystości, która odbyła się w sali widowiskowej legionowskiego ratusza rozstrzygnięto konkursy (plastyczny, literacki oraz form scenicznych i medialnych) oraz wręczono laureatom nagrody. W konkursach wystartowało łącznie 174 uczestników. Nagrodę główną w konkursie literackim ufundował starosta legionowski.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się członek zarządu powiatu Michał Kobrzyński, przewodniczący rady powiatu Szymon Rosiak, członek rady powiatu Janusz Kubicki, sekretarz miasta Legionowo Danuta Szczepanik, radny rady miasta Legionowo Janusz Klejment oraz przedstawiciele szkół i przedszkoli oraz organizacji, stowarzyszeń i fundacji reprezentujących osoby niepełnosprawne.

 

Laureaci konkursów na scenie dali z siebie wszystko

Punktem kulminacyjnym wydarzenia były występy laureatów poszczególnych konkursów. Młodzi artyści dostarczyli licznie zgromadzonej publiczności wiele radości, ale także wzruszeń. Twórczość osób niepełnosprawnych jest przejawem artystycznego ducha, który nie zważa na ograniczenia oraz ułomności ciała i umysłu. Duch ten wyraża się poprzez twórczość plastyczną, taniec, słowo pisane i rzeźbę, a także poprzez grę aktorską, śpiew i muzykę.

Po części oficjalnej nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej w Galerii Sztuki Ratusz, a w atrium budynku Fundacja „Promień Słońca” zorganizowała wielkanocny kiermasz na którym zaprezentowano ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie i Niepublicznej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Legionowie oraz prace darczyńców. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych i narzędzi do pracowni obróbki drewna i metalu z której korzystają podopieczni Fundacji.

Kolejne wydarzenie w kalendarzu obchodów Dni Osób Niepełnosprawnych zaplanowano na 14 maja. Będzie to Powiatowy Integracyjny Plener Malarski "Chodź, pomaluj mój świat”. Wydarzenie objął patronatem Starosta Legionowski.

Wyniki konkursów zorganizowanych w ramach obchodów V Dni Osób Niepełnosprawnych:

 


 

{gallery}powiat2/pliki/galeria/2016/PrzegladTworczosci{/gallery}

{youtube}-lb0kSVlhz0{/youtube}