1 kwietnia 2016
Szukasz pomocy? CIS czeka na Ciebie

Centrum Integracji Społecznej w Legionowie (CIS) od dwóch lat pomaga niepracującym  mieszkańcom  z terenu powiatu legionowskiego.                                                          

Mamy w naszych szeregach uczestników ze wszystkich gmin powiatu: Legionowa, Jabłonny, Wieliszewa, Serocka i Nieporętu.

Wiemy już, że nasza praca przynosi wymierne korzyści, wciąż mamy  jeszcze jednak wiele do zrobienia. Dlatego chcemy dotrzeć do jak największej liczy osób, które mogłyby dzięki naszemu wsparciu, znaleźć  rozwiązanie  swoich problemów. Chcemy też nawiązać kontakty z przedsiębiorcami, którzy mogą  wesprzeć ekonomię społeczną lub szukają pracowników.CIS jest szansą dla osób, chcących  zawalczyć z trudnościami życiowymi, które przeszkadzają im w podjęciu zatrudnienia. Zapraszamy więc do nas osoby, które mają nieaktualne kwalifikacje zawodowe, nie mają pracy w wyuczonym zawodzie, chcą wrócić na rynek pracy po dłuższej przerwie w zatrudnieniu. W CIS prowadzimy warsztaty: remontowo-gospodarczy, opiekuńczy oraz gastronomiczny, w których można nauczyć się zawodu lub zdobyć doświadczenie w pracy.

Ponadto oferujemy: praktykę zawodową, doradztwo zawodowe, konsultacje z psychologiem, pomoc pracownika socjalnego, porady prawne. Prowadzimy też reintegracje społeczną w czasie której rozmawiamy o problemach, zagrożeniach i możliwościach ich rozwiązania. Określamy słabe i mocne strony uczestników naszych warsztatów i staramy się, aby mogli podjąć pracę jak najlepiej dobraną do ich możliwości.

Zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu 22 732 15 58. Odpowiemy na wszystkie pytania.