16 lipca 2010
Bezpłatne badania

W dniach 26 lipca – 6 sierpnia br. na Rynku Miejskim przy ul. Piłsudskiego w Legionowie zostanie ustawiony cytomammobus Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie, w którym będzie można wykonać darmowe badania mammograficzne i cytologiczne.

Będzie to szansa, aby wykonać mammografię bezpłatnie blisko miejsca zamieszkania. Panie, które nie zdecydują się skorzystać z tej okazji, a będą chciały zrobić mammografię, będą musiały udać się do Centrum Onkologii w Warszawie, ponieważ w bieżącym roku żadna z placówek zdrowia na terenie powiatu nie ma zakontraktowanego tego świadczenia w ramach NFZ. Badania będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 10.30 – 18.00.

Na mammografię zapraszamy panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały tego badania, natomiast z badania cytologicznego mogą skorzystać Panie w wieku 25-59 lat, które w ciągi ostatnich 3 lat nie wykonywały tego badania. Na badania nie trzeba się wcześniej zapisywać. Nie ma również znaczenia miejsce zameldowania. Na terenie Powiatu badania organizowane są w ramach Samorządowego Programu Promocji Zdrowia w zakresie Prewencji Chorób Nowotworowych finansowanego przez Powiat Legionowski i wszystkie gminy z jego terenu.