Aktywność na orientację
23 lutego 2021
Aktywność na orientację

Coraz większą popularność zdobywają aktywności związane ze sztuką  szybkiego i precyzyjnego odnajdywania miejsc w terenie. Jedyną wskazówką, jaką dysponuje uczestnik zabawy lub konkurencji, jest mapa z naniesionymi punktami.

W tym przypadku często to nie szybkość przemieszczania się i wytrzymałość są najważniejsze. O sukcesie, zwycięstwie decyduje umiejętność „czytania” mapy, spostrzegawczość, strategia.

W wyścigi na orientację bawią się całe rodziny. Ta aktywność ma wyjątkową moc integracji. Aby dobrze spędzić czas nie trzeba mieć żelaznej kondycji. Punkty w terenie można odnajdywać maszerując pieszo, biegając lub jeżdżąc rowerem. Te sposoby zapewnią nam bliski kontakt z przyrodą. Ale mamy również konkurencje, w których zawodnicy poruszają się samochodami.

Ci, którzy chcą sprawdzić „aktywność na orientację”, mogą skorzystać z zaproszenia do wzięcia udziału w przedsięwzięciach odbywających się na terenie powiatu legionowskiego. Informacje, w tym kalendarz imprez, znajdziecie na stronie www.orienteering.waw.pl Życzymy dobrej zabawy!