Będzie ścieżka rowerowa w Białobrzegach
11 października 2018
Będzie ścieżka rowerowa w Białobrzegach

Powiat Legionowski wybuduje ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Wczasowej w Białobrzegach na odcinku od ul. Kąpielowej do ul. Spacerowej. Podpisano już umowę z wykonawcą, który rozpocznie prace budowlane 22 października br. i zobowiązał się do ich wykonania w ciągu 8 tygodni.

Wprowadzenie wykonawcy na budowę poprzedzą prace geodezyjne. Projektowany odcinek ma ponad 2 km długości. Rozbudowa polegać będzie na budowie ścieżki rowerowej o szerokości 2 m wykonanej z betonu asfaltowego, chodnika o tej samej szerokości z betonowej kostki koloru czerwonego oraz ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 2,5 m, którego nawierzchnię zaprojektowano z betonu asfaltowego. Zarówno ścieżka, jak i chodnik obramowane zostaną obrzeżem betonowym i oddalone od jezdni o co najmniej metr poboczem utwardzonym na odcinku miejskim oraz gruntowym poza terenem zabudowanym. Podczas prowadzonych prac przebudowywane/budowane będą zjazdy indywidualne do posesji z kostki brukowej lub publiczne o nawierzchni bitumicznej. Całość inwestycji uzupełniona zostanie oznakowaniem pionowym i poziomym. Wykonawca daje 60 miesięcy gwarancji na zrealizowane przez siebie prace.

Koszt inwestycji, w całości finansowanej przez Powiat Legionowski, to ponad 1.6 mln zł. Powstała ścieżka rowerowa połączy się ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Spacerowej, której budowę planuje gmina Nieporęt.

Podpisanie umowy na wykonanie ściezki rowerowej w Białobrzegach

Starosta Robert Wróbel (z lewej) podpisał umowę z wykonawcą na budowę ścieżki rowerowej w Białobrzegach. Inwestycja powinna być gotowa w drugiej połowie grudnia br.