Biegiem dla Stasia - bieg charytatywny
25 listopada 2019
Biegiem dla Stasia - bieg charytatywny

Zachęcamy do wzięcia udziału w biegu charytatywnym „Biegiem do ...Stasia" organizowanym przez Fundację Ad Solis. Powiat Legionowski patronuje temu przedsięwzięciu.

Dystans to 5 km.

Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal. Przewidziane są nagrody i upominki dla dzieci.

Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne, prosimy tylko potwierdzić swój udział na stronie biegu.

W czasie trwania imprezy, przed i po biegu, wolontariusze bedą zbierać do puszek dobrowolne datki.

Pozyskane środki zostaną przekazane na rehabilitację Stasia.


Staś urodził się na przełomie 23 i 24 tygodnia ciąży z wagą 800 g.
Nasz Synek, ze względu na bardzo głębokie wcześniactwo, doznał dużych uszkodzeń neurologicznych oraz okulistycznych. Doprowadziło to do konieczności założenia w głowie zastawki komorowo otrzewnowej oraz znacznego ubytku widzenia w lewym oku i braku widzenia w prawym. Przeszedł wiele operacji i zabiegów, a także dziesiątki pobytów na oddziałach szpitalnych oraz turnusach rehabilitacyjnych.
Staś jest stale wszechstronnie rehabilitowany. Do tej pory oprócz ogromnych nakładów na rehabilitację fizyczną, integrację sensoryczną, neurologopedię, terapię widzenia oraz terapię poznawczą przeszliśmy długofalowe kosztowne leczenie z wykorzystaniem aminokwasów oraz komórek macierzystych.
Obecnie Staś ma już 9 lat i zaczął chodzić do I klasy szkoły specjalnej. Ma stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym. Potrafi chodzić prowadzony za rękę. Komunikuje się z wykorzystaniem wypracowanych przez lata pojedynczych dźwięków oraz gestów. Wymaga ciągłej opieki i pomocy w zakresie samoobsługi i komunikacji ze światem. Serdecznie pozdrawiamy i z góry dziękujemy.
Rodzice Stasia