Cheerleaderki z wizytą w Starostwie
29 marca 2024
Cheerleaderki z wizytą w Starostwie

Dziś ze świątecznymi życzeniami i wiosennymi uśmiechami starostwo odwiedziły zawodniczki Tanecznego Klubu Sportowego Brothers Dance Studio.

Taneczny Klub Sportowy Brothers Dance Studio z Legionowa zajmuje się szkoleniem i przygotowaniem zawodniczek do występów na turniejach oraz innych imprezach sportowych i okolicznościowych. Drużyny są złożone z utalentowanych cheerleaderek, które regularnie trenują (3-5 razy w tygodniu), aby doskonalić swoje umiejętności w zakresie tańca, akrobatyki. Chcą rozwijać się, spełniać marzenia oraz motywować innych do aktywności fizycznej i zaangażowania w sport.

Zawodniczki dostały w tym roku wyjątkową szansę współtworzenia Kadry Narodowej i reprezentowania Polski w Orlando podczas Mistrzostw Świata ICU Junior World & World Cheerleading Championships. Pod koniec kwietnia 2024 roku do USA pojadą Antonina Konopka, Agata Krupko i Magda Masiak. Zaproszenie do kadry dostały od „Three Stars” UKS Trójka Łochów (obecni Wicemistrzowie Europy 2023).

Cheerleading to wyjątkowo widowiskowy sport, w Polsce funkcjonuje już od ponad 30 lat. To wymagająca dyscyplina sportowa, układy prezentują skomplikowane figury akrobatyczne, wyrzuty i piramidy. Zdobyte do tej pory przez zespół sukcesy (tytuł Mistrza Polski w kategorii Pom Dance Elite i Pom Dance Premier) uzmysłowiły jedno, warto mieć marzenia i ciężko pracować, by je spełnić!